אבן הולדת חודש אוגוסט – פרידוט Peridot

חזרה לבלוג

אבן החודש אוגוסט – פרידוט Peridot

ב-2016 חבר חודש אוגוסט לחודשים יוני ודצמבר כאחד משלושת חודשי הלידה המיוצגים על ידי 3 אבני חן.

אבן ההולדת המקורית לחודש אוגוסט היתה סרדוניקס, ואז נוספה הפרידות אשר הפכה לאבן החן העיקרית של חודש אוגוסט. הוספתו של הספינל, המצוי המגוון רחב של צבעים, מעניקה לילידי אוגוסט שלל אפשרויות.

פרידוט – Peridot

אף על פי שאת הפרידוט ניתן לזהות בקלות על על פי זוהרה בצבע ירוק לימוני, מקור השם אינו ברור עד היום. הדעה הרווחת היא ששמה נגזר מהמילה הערבית "Faridat" שפירושה – אבן חן, אך יש המאמינים ששורשיה דווקא במינה היוונית "Peridona" שפירושה – לתת המון או לתת עושר. יתכן גם שזו הסיבה שהפרידוט מקושרת לשגשוג ועושר.

הפרידוט היא אבן חן חצי יקרה מקבוצת המינרל Olivine, אשר מתגבשת עמוק בתוך קליפת כדור הארץ ומגיעה לפני השטח בתוך התפרצות געשית. בהוואי, הפרידוט מסמלת את הדמעות של פאלה (PELE) אלת האש של הר הגעש אשר שולטת בזרימת הלבה.

לעיתים נדירות – ניתן למצוא פרידוט גם בתוך מטאוריטים.

סימן ההיכר של הפרידוט – צבעה הירוק – מגיע מהרכבו של המינרל עצמו ולאו דווקא מתכלילים נוספים שמתגבשים איתו תוך כדי היווצרות האבן כפי שקורה באבנים רבות אחרות. זו הסיבה שזוהי אחת האבנים הבודדות הקיימות בצבע אחד בלבד, אם כי גוון הצבע נע בין ירוק-צהבהב לירוק זית ועד לירוק חומי, בתלות בכמות הברזל המצויה באבן.

מרבית אספקת הפרידוט בעולם מגיעה משמורת סאן קרלוס באריזונה. מקורות נוספים הינם סין, פאקיסטן ואפריקה.

הפרידוט מקוטלגת 6.5-7 בסולם הקשיות של מוה בלבד. אף על פי שהקריסטל הגולמי נוטה להיסדק במהלך עיבודו, אבן החן המוגמרת הינה דיי עמידה ונוחה לשימוש.

צבעו הירוק של הפרידוט נראה מנצנץ בכל שעות היום. לפרידוט סגולות רפואיות אשר מגינות בפני סיוטים ומבטיחות שלווה ואושר. תינוקות הנולדים בחודש אוגוסט זוכים להיות מוגנים בידי המזל הטוב של אבן הפרידוט.

סגולות אנרגטיות:

"מעניקה שמחה המעלה חיוך על פני רבים. מחזקת שמחה פנימית ורצון לחיות ולהינות מההוויה, מהרגע, מהחיים. מחזקת סובלנות תוך שמירה על חיוך וגישה חיובית ונעימה ולכן מסייעת בשמירה על זוגיות. מצמצמת תחושת מבוכה ומעניקה תחושת עידודו להמשיך הלאה. שילוב התכונות שבה מחזקת את הגישה והפתיחות לעושר ולהצלחה, לכן טובה לאנשי עסקים. מעניקה תחושת רעננות ועשיה.

ברובד הפיזי – מסייעת בריפוי הכבד והכליות ".  (מקור- סוד הגביש, שני תודר)
רשימת אבן הולדת | אבני לידה | אבני מזל

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.