אבן הולדת חודש יוני – פנינה

חזרה לבלוג

אבן הולדת חודש יוני – פנינה – Pearl

סקירה כללית

הפנינה היא אבן החן היחידה שנוצרת על ידי יצורים חיים. רכיכות מפיקות פנינים על ידי יישום שכבות של סידן פחמתי מסביב לטפילים מיקרוסקופיים שחודרים לצדפה וגורמים לרכיכה אי נוחות רבה (ולא מסביב לגרגר חול כפי שרבים סבורים). זהו בעצם מנגנון הגנה העוטף את הפולש בשכבה אחר שכבה, עד שנוצר כדור הפנינה, שנוכחותו אינו מפריעה יותר לרכיכה.
בעוד כל הרכיכות בעלות צדפה יכולות טכנית לייצר פנינים, רק 2 קבוצות של רכיכות מצודפות עושות שימוש ב"אם הפנינה" ליצירת פנינים ססגוניות המוערכות מאוד בתכשיטים. אבני חן נדירות אלו לא מצריכות שום ליטוש לצורך חשיפת הבוהק הטבעי שלהן.

הפנינים הנדירות והיקרות היותר הן הפנינים הטבעיות הנוצרות בטבע, ללא התערבות יד אדם. רוב הפנינים הנמכרות היום הינן פנינים מתורבתות המגודלות בחוות גידול על ידי השתלה של פיסת צדף או חרוז לתוך צדפת פנינים.

הפנינים מאוד רכות, ומדורגות בין 2.5 ל 4.5 בסולם מוה. הן רגישות לחום גבוהה ולחומציות. למען האמת – הסידן הפחמתי כל כך רגיש לחומציות שהפנינים הטבעיות נמסות אפילו בחומץ ביתי.

הפנינים האיכותיות ביותר הינן בעלות בוהק טבעי בעל השתקפות אור, הגורם להן להראות בצבע לבן קרמי בעל בוהק ססגוני עם מגוון צבעים.

פניני מים מתוקים מתורבתות יכולות להופיע בגווני צהוב, ירוק, כחול, חום, וורוד, סגול ואפילו שחור.

הפנינים השחורות, אשר לרוב הינן מתורבתות מהסיבה שהן מאוד נדירות בטבע, בעצם אינן באמת שחורות אלא במידת מה ירוקות, סגולות, כחולות או כסופות.

פנינים ניתן היה למצוא בהרבה מקומות בעולם, אך כיום פנינים טבעיות נמשות בעיקר במימי המפרץ הפרסי ליד בחריין. אוסטרליה היא בעלת צי צוללי פנינים מהאחרונים בעולם, ועדיין קוצרת פנינים מהאוקיינוס ההודי.

כיום – רוב פניני המים המתוקים המתורבתות מגיעות מסין. פניני South See מתורבתות לחופי אוסטרליה, פיליפינים ואינדונזיה.

הפנינה הגדולה ביותר שנמצאה זכתה לשם Hope, גודלה 5 סנטימטרים ומשקלה 454 קראט. הפנינה הינה חומר אורגני, והוכנסה לקטגוריית אבני החן הודות ליופייה ולשימוש בה בתכשיטים.

סגולות אנרגטיות: (מקור- סוד הגיש, שני תודר)

"  לפנינה השפעה מרגיעה מאוד המעניקה תחושת שלווה פנימית עמוקה ומאפשרת זרימה עם החיים, עם האנשים ועם האירועים שמסביב. קשורה לרוך פנימי ולאיזון רגשי. לחיבור לילד הפנימי, לרכות ולתמימות, לטהור ולנקי. מרגיעה ומעודדת. מעניקה תחושה טובה וחיובית ב-'כאן ועכשיו'. מצמצמת רגישות, גורמת לתחושת שלום ומצמצמת רגישות יתר ותחושת מבוכה. מוכרת כאבן הכנות תוך הבאת אמת למצבים, דבקות ונאמנות למטרה. היא מייצגת אמונה, טוהר, תמימות ונדיבות. מעניקה תחושת יופי פנימי המוקרן כלפי חוץ. מרגיעה כעסים והתפרצויות. מקלה דיכאון וסיוטי לילה. ברובד הפיזי – מקלה את הנשימה, מקלה שיעול ואלרגיות ".

 

אצלנו בשקד כהן – מעצבי תכשיטי יהלומים, ניתן למצוא פנינים טבעיות וכן מתורבתות. באתר תוכלו למצוא טבעות פנינה, עגילי פנינים, תליוני פנינים וכן מחרוזות פנינים. למען האמת – כל תכשיט שתראו אצלנו באתר ניתן לשלב עם פנינים במקום או בנוסף ליהלומים. בקטלוג המוצרים שלנו תוכלו למצוא מספר תכשיטים שמלכתחילה ייעדנו אותם לפנינים, כך שבנוסף לתמונות התכשיט תוכלו לצפות גם בוידאו ולהתרשם. אז אם אתם רוצים להעניק מתנה עם המון תוכן, סימבוליות והמון אנרגיות טובות וחיוביות, זה הזמן וזו האבן הנכונה.

צרו עימנו קשר טלפוני ישירות, ונשמח להעניק לכם ייעוץ בכל הקשור לתכשיטי יהלומים או אבני חן, עיצוב ייחודי שישלב את אבן החן המושלמת בעבורכם, וכמובן הכוונה לפי התקציב המתאים לכם.

 

 

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.