ניקוי תכשיטי יהלומים

חזרה לבלוג

כיצד לטפל בתכשיטי יהלומים

רבים חושבים שהתלונה העיקרית שיש לנשים לגבי התכשיט שלהן, היא שהיהלום לא גדול מספיק.. ובכן – לא כך הדבר.

קיבלת תכשיט מבן זוגך. הוא ניצנץ ובהק, ואף סינוור את כל מי שהראית לו. עברו חודשיים שלושה, ופתאום את שמה לב שהתכשיט לא נראה אותו הדבר… או כבר לא בוהק כמו קודם.

כפי שהוסבר בעבר – אחת התכונות הבולטות של היהלום וזו המבדילה אותו ממרבית האבנים האחרות, היא ששומן נדבק אליו. על כן, תכשיטים הנענדים על בסיס יומיומי יספחו אליהם את שומן הגוף, שאריות קרם ידיים וכמובן לכלוכים שידבקו אליהם, ובכך – נבחין שהתכשיט המנצנץ שלא מזמן רכשנו – איבד את זוהרו.

ובכן – הוא לא באמת איבד את זוהרו. השומן והלכלוך שנצמדו ליהלום פשוט לא מאפשרים לקרני האור להכנס ולצאת ממנו, ולכן הוא נראה חסר חיים וכל הבוהק שלו נעלם.

מכיוון שזהו נושא שצץ רבות ואצל כל אחד – ריכזנו כאן מספר עצות לטיפול בתכשיטי היהלומים שלכם.

נתחיל מהסוף – מה אסור?

  • לצורך ניקוי התכשיטים – אסור להשתמש בחומרים כמו אקונומיקה, סודה לשתיה, מלח לימון, חומצות, מסירי שומנים למיניהם, וכן לא בתכשירים מקצועיים או לא מקצועיים שלא קיבלתם הדרכה מקצועית לצורת וזמן השימוש בהם.

כל התכשירים המצויינים מעלה לא יסירו רק שומנים ושאריות לכלוך שנדבקו לתכשיט, אלא גם יגרמו לדהייה או אפילו הסרה של ציפוי הרודיום המשמש לציפוי הזהב הלבן, ומעניק לו את הזוהר והברק. כשמדובר בזהב שאינו מצופה (צהוב או אדום) – עלולים להופיע כתמים או הבדלי גוון בזהב, ואף להשחרתו.

  • ענידת תכשיטים אינה מומלצת בבריכת שחיה ובג'קוזי. המים במקומות האלו מהולים בכלור, וכמו האקונומיקה – גם הוא יפגע בברק של הזהב בתכשיט. מעבר לכך – יש לקחת בחשבון כי  בעת הכניסה למקומות אלה – גוף האדם חווה שינוי משמעותי בטמפרטורה, ונוטה לשנות את נפחו, מה שבקלות עלול לגרום לתכשיט להחליק מהאצבע או היד מבלי שנשים לב, ומשם – ככל הנראה לא נמצא אותו כי הדרך לגריסתו בפילטר של הבריכה היא קצרה. בתכשיטים משובצים יהלומים מטופלים – שהיה ממושכת בג'קוזי חם עלולה לגרום לפגיעה בטיפול שביהלום ולמראה עכור.

לסיכום – נמליץ לא להיכנס עם תכשיטים למקווי מים למיניהם.

  • מדיח כלים נועד לכלי אוכל. לא לתכשיטים. אמנם חומר הניקוי מכיל דטרגנט מבריק, אך לא הייתם רוצים לאבד את הטבעת שלכם בביוב. מעבר לכך – במזון שנשאר בכלים יש לא מעט מלחים וחומצות, אשר במגע עם התכשיט – יגרמו לו לנזק.

איך לנקות תכשיט יהלומים?

אז מהי בכל זאת הדרך הביתית המומלצת לניקוי תכשיטי יהלומים? מאוד פשוט.

נשרה את התכשיט למספר דקות במים חמים (אין צורך להרתיח אותו, טמפרטורה של 50 מעלות תספיק בכדי לרכך שומנים, ולא תהיה חמה מדי בכדי לפגוע ביהלומים מטופלים) מהולים בנוזל כלים או דטרגנט של מדיח כלים (מכיל גם חומר הברקה). יש לזכור כי כל חומרי הניקוי מכילים חומרים כימיים פעילים וכולם עלולים לפגוע בנראות הזהב בחשיפה ממשוכת, לכן – השריה למשך 10 דקות לצורך ריכוך השומנים ולכלוך תספיק בהחלט. נשלים את עבודת הניקוי בעזרת מברשת שיניים – איתה נצחצח את התכשיט מכל הכיוונים. נסיים את הניקוי ע"י שטיפה בזרם מים, וייבוש בעזרת נייר סופג או מטלית.

את היהלום ניתן גם לנקות ע"י השריית התכשיט באלכוהול. שוב – אין להשרות למשך זמן ממושך בכדי לא לפגוע בזהב – דקות ספורות יספיקו לריכוך השומנים מסביב ליהלום, והשלמת העבודה שוב כמו קודם – ע"י ציחצוח בעזרת מברשת שיניים. האלכוהול ישיב ליהלום את הברק הטבעי שלו ויסיר ממנו שאריות שומנים מענידה יומיומית.

שירות ניקוי חינמי

למרות כל מה שננסה – מברשת השיניים לא יכולה להגיע לכל הנקודות החבויות בתכשיט, ולרוב לא נצליח לנקות את היהלום מכל כיווניו.

הדרך היסודית ביותר לניקוי תכשיט היא פשוט להביא אותו אלינו מידי מספר חודשים. הניקוי ללקוחותינו מתבצע כשירות חינמי, ומשווה לתכשיט מראה מנצנץ מחדש.

אז מה בעצם אנו עושים שאתם לא ?

  1. ראשית נכניס את התכשיט למכשיר שנקרא "אולטרא סוניק". זוהי בעצם אמבטיה המכילה מים חמים בתוספת חומר ניקוי ייעודי לתכשיטים, אך מה שבפועל מבצע את הניקוי – הוא תדרים שמועברים במים בעוצמה, והמים ש"מכים" על התכשיט בעצם מפרקים את השומנים מכל כיווניו, בעצם – בכל מקום אליו המים מגיעים (גם מתחת ליהלום בשיבוצי כוס ומריחה, לשם אין שום סיכוי שנוכל להגיע באמצעים ביתיים).
  2. השלמת הניקוי על ידי שימוש בסטימר. סטימר הינו קיטור הנורה לעבר התכשיט, ומסלק את כל שאריות הלכלוך והשומנים שפורקו במכשיר הקודם. בסיום התהליך – נקבל תכשיט עם יהלום מנצנץ כחדש, וזהב שפתאום נראה לנו שונה ורענן.

המלצה – לעולם לא לבצע על כיור, או לפחות לדאוג לפקוק אותו…. לא נעים לנקות עגיל ואז לחפש אותו בסיפון

אצלנו בשקד כהן – מעצבי תכשיטי יהלומים, ניקוי יהלומים נכלל בשירות חינם ללקוחותינו יחד עם שינוי מידה אחריות מלאה לכל החיים.
צרו עימנו קשר טלפוני ישירות, ונשמח להעניק לכם ייעוץ בכל הקשור לתכשיטי יהלומים או אבני חן, עיצוב ייחודי שישלב את אבן החן המושלמת בעבורכם, וכמובן הכוונה לפי התקציב המתאים לכם.

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.