אודות היהלום

חזרה לבלוג

אודות היהלום

כבר בתנך – הוזכר היהלום כאחד מאבני החושן.
אבני החן, והיהלום בראשן, תמיד היו מושא של יוקרה אשר משך בני אדם, ולפיכך ניתנו להם גם ביטויים רבים בספרים ואגדות. כמובן שהיהלום היה מנת חלקם של האמידים בלבד כי רק הם יכלו להרשות אותו לעצמם ולשבצו בתכשיטים, ובכך להציג לראווה את מעמדם ועושרם.
הראשונים שהחלו במלאכת ליטוש היהלומים היו ההודים. היהלום הינו האבן המעניינת והאטרקטיבית מכל אבני החן, בעלת חיים וזוהר מיוחדים רק לה. לפיכך- הפך היהלום במרוצת השנים לאחת האבנים החשובות ביותר, והביקוש לה הולך וגובר. בעיני רבים מסמל היהלום את האמינות והעושר, ובעיני אחרים מייצג את מתנת האהבה המושלמת, עקב היותו של כל יהלום יחיד ומיוחד.

היהלום בטבע

היהלומים נוצרו בטבע לפני מיליארדי שנים במעמקי האדמה, כפועל יוצא משילוב של לחץ אדיר וטמפרטורות גבוהות אשר הפכו את גבישי הפחמן ליהלום. עם השנים נדחפו היהלומים מעלה אל פני האדמה, והם מתגלים היום בתוך מסה וולקנית של קימברלייט. היהלומים שמתגלים הינם יהלומים גולמיים ואינם היהלומים אותם רואים בחנויות היהלומים. הפקת יהלומים אינה משימה קלה. נדרש עיבוד של מאות טונות של עופרת קיברלייט שנכרים במעמקי האדמה בכדי להפיק יהלום נוי אחד במשקל 1 קרט בלבד, ולכן קל להבין מדוע היהלומים כה נדירים ויקרים.
בכדי להפוך את היהלום הגולמי שנכרה במעמקי האדמה לאבן המוגמרת והיפה שאנו מכירים – נדרשים בעלי מקצוע מיומנים, המפענחים, מתכננים ,לוטשים ובכך חושפים את היופי הגלום באבן.
עכשיו – לכשתרכשו את היהלום הנכסף, דמיינו כמה עבודה ומאמצים הושקעו להבאתו לידי ביטוי כפי שנראה לעניכם, בכריית היהלום, בעיבודו וליטושו, בעיצוב התכשיט, ולבסוף בשיבוץ היהלום בתוכו.

שתפו

חזרה לבלוג

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.