אבן הולדת חודש פברואר אמטיסט

חזרה לבלוג

לחוגגים את יום הולדתם בחודש פברואר – האמטיסט היא אבן ההולדת המושלמת. חודש זה הינו בדרך קר, חשוך וקצר בשביל רוב האנשים מסביב לעולם, כך שהאמטיסט המתאפיינת בסגולות השלווה, אומץ ויציבות היא אבן החן הנכונה לאלה המחפשים קצת יותר חמימות וכח בחלק זה של השנה.

אבן קוורץ סגולה ויפיפיה, קלה מאוד לזיהוי, אך רב הנסתר על הגלוי. המשיכו לקרוא וגלו דברים מעניינים…


אמטיסט (אחלמה) –
Amethyst

סקירה כללית

אחת מ-12 אבני החושן. האבן של שבט גד.

האמטיסט הינה קוורץ סגול, והינה שילוב מושלם של צבע סגלגל ואדום, וניתן למצאה כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ.

מקור השם אחלמה ככל הנראה  במילה "חלום" כיוון שיוחסו לה תכונות של הבטחת חלומות טובים. מקור השם אמטיסט  במילה יוונית שפירושה "לא שיכור". בעבר נענדה כקמע נגד שכרות.

האמטיסט, כפי שנאמר, הינה תרכובת של קוורץ – החומר השני בשכיחותו על קליפת כדור הארץ. האמטיסט מקבלת את צבעה מקרינה, מתכלילי ברזל ומנוכחותם של יסודות אחרים. הקשיות של האמטיסט (7 בסולם מוה) זהה לקשיות הקוורץ, מה שהופך אותה לעמידה לאורך זמן ולבחירה טובה לשיבוץ בתכשיטים.

אף על פי שהאמטיסט מזוהה בדרך כלל ע"י צבעה הסגול, ניתן למעשה למצוא אותה במגוון גוונים החל מסגול ורדרד ועד לסגול עמוק, שנראה יותר כמו כחול או אדום, בהתאם לתאורה.

לעיתים אותה אבן עלולה להכיל שכבות או שינויים בצבע, כך שלאופן וצורת החיתוך שלה יש משמעות גבוה מבחינת המראה והצבע הסופי של האבן המוגמרת.

האמטיסט לרוב מופיעה בתוך גאודות או בבקעים בסלעי גרניט. ניתן למצוא אותה בכל מקום בעולם כולל ארצות הברית, ברזיל, זמביה וקנדה.

האמטיסט אינה אבן ההולדת לחודש פברואר בלבד. היא משמשת גם לחגיגות יום הנישואין ה-6 וה-17.


סגולות אנרגטיות:
(מקור- סוד הגביש, שני תודר)

"מחזקת כח רצון, שליטה עצמית, אומץ ואינטואיציה – שילוב המקל על התמדה בדיאטה ותמיכה בזמן שינוי דפוסים והרגלים שאינם טובים לנו לרבות עישון סיגריות, ממתקים, אלכוהול ועוד..  מצמצמת כעסים, עצבנות ופחדים. מעודדת חלומות טובים ושינה רגועה. מעניקה הגנה כללית.

ברובד הפיזי, טובה לאיזון כללי ובריאות כללית. מקלה על כאבי ראש ומאזנת מערכת מטבולית. מחזקת שמיעה.

ד"ר אלפר תקשר שהאמטיסט שמקורה באורוגוואי טובה להרחקת השפעה שלילית, או מה שבעבר הוגדר כגירוש שדים, ומטהרת שדה אנרגטי. "

אצלנו בשקד כהן – מעצבי תכשיטי יהלומים, ניתן למצוא את האמטיסט על מגוון צבעיה. תוכלו לשבץ אותה בכל תכשיט, בהתאם לרצונכם ובהתאם לגודל המתאים. עם האמטיסט ניתן ליצור טבעות מהממות, עגילים שקשה לפספס וכמובן תליונים שיתפסו כל עין למרחוק. למען האמת – כל תכשיט שתראו אצלנו באתר ניתן לשלב עם האמטיסט במקום או בנוסף ליהלומים. אז אם אתם רוצים להעניק מתנה עם המון תוכן, סימבוליות והמון אנרגיות טובות וחיוביות, זה הזמן וזו האבן הנכונה.

צרו עמנו קשר טלפוני ישירות, ונשמח להעניק לכם ייעוץ בכל הקשור לתכשיטי יהלומים או אבני חן, עיצוב ייחודי שישלב את אבן החן המושלמת בעבורכם, וכמובן הכוונה לפי התקציב המתאים לכם.

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.