אבן הולדת חודש ינואר גרנט

חזרה לבלוג

לילידי חודש ינואר – הגרנט היא האבן המושלמת לסימול אבן ההולדת שלהם. אבן החן היפיפיה הזאת, אשר לרוב הינה אדומה אך ניתן לימצוא אותה גם במגוון צבעים אחרים, מסמלת שלום ושלווה, שגשוג ובריאות איתנה. יש הגורסים כי יש לה הכח להעניק לעונד אותה אושר בריאות ורווחה נצחיים.

גארנט (נופך) – Garnet

סקירה כללית

אחת מ-12 אבני החושן. האבן של שבט יהודה.

השם גרנט מגיע מהמילה האנגלית הקדומה מהמאה ה-14 Gernet"" שפירושה "אדום כהה".  במקור מגיעה מהמילה הלטינית "granatum"  שמשמעותה – זרע, ונקראת כך עקב הדמיון הרב שיש לאבן החן עם זרעי הרימון האדומים.

הגרנט הוא בעצם שם של קבוצת מינרלים הקיימים בקשת של צבעים, מהאדום העמוק של הגרנט ועד לירוק המהדהד של הסבורייט. גרנטים נדירים קיימים בצבע כחול, חסרי צבע, או הנדיר מכולם – גרנט המשנה את צבעו בהתאם לתאורה המשתנה. הנפוצים ביותר הם גווני האדום, מגוון החלודה ועד לאדום סגלגל עמוק.

הגרנט הינה אבן חן עמידה מאוד (6.5-7.5 בסולם הקשיות של מוה), וניתן למצוא אותו בכל רחבי העולם כולל בוויאומי, ברפובליקה הצ'כית, יוון, רוסיה, טנזניה, מדגסקר, סרי לנקה והודו.

הפולקלור סביב הגרנט הינו רחב היקפים. אגדות מספרות כי הגרנט משכין שלום, ומביא שגשוג ובריאות איתנה לבית. יש אפילו המכנים אותה "אבן החן של הגורל", ומאמינים כי אלה העונדים אותה ועושים מעשים טובים, יגיע להם חזרה הטוב בשפע. (לעומת זאת – נאמר גם שהיא מביאה מזל רע למבצעים מעשים רעים בזמן שענדו אותה).

הגרנט מסמלת גם ידידות עמוקה ומתמשכת. בהתייחס לכך – תנו את הגרנט למישהו שהידידות שלכם איתו מאוד חשובה לכם.

לא משנה מדוע ואין תענדו את הגרנט, אבן החן החן היפה הזאת מושלמת לכל אלה החולקים את יום הולדתם בחודש ינואר, ויכולים להתחיל כל שנה חדשה עם הרגשה של רצון טוב, אושר ותכלית.

סגולות אנרגטיות: (מקור- סוד הגביש, שני תודר)

"מעניקה יציבות, טובה לעמידה בלחצים ובאתגרים חדשים. מחזקת יכולת של קבלת החלטות ושל שמירה על עמדה אישית. מחזקת ביטחון עצמי וכח רצון. מעודדת עצמאות ומרחיקה בלבול.

הגארנט בגווני הירוק והוורוד מעודדות נדיבות ונתינה ממקום של ביטחון ורצון טוב.

ברובד הפיזי – הגארנט בגווני האדום והחום קשורות בעיקר לרובד הפיזי, לקרקע ולריפוי כללי, בייחוד בהקשר של גב וגפיים. מקלה כאבי גב וכאבי צוואר. האבנים בעלות הגוון האדום טובות לחיזוק הפרוסטטה, לבלוטת המין ולכל הקשור בתפקוד המיני אצל גברים. מחזקת גוף חלש ומאזנת את מערכת הדם. מסייעת בהחלמה שלאחר ניתוח ומקלה מקרים של ורטיגו אם המקור קשור לצוואר או לחלק העצבי של האוזן".

אצלנו בשקד כהן – מעצבי תכשיטי יהלומים, ניתן למצוא את הגארנט על מגוון צבעיה. תוכלו לשבץ אותה בכל תכשיט, בהתאם לרצונכם ובהתאם לגודל המתאים. עם הגארנט ניתן ליצור טבעות מהממות, עגילים שקשה לפספס וכמובן תליונים שיתפסו כל עין למרחוק. למען האמת – כל תכשיט שתראו אצלנו באתר ניתן לשלב עם הגארנט במקום או בנוסף ליהלומים. אז אם אתם רוצים להעניק מתנה עם המון תוכן, סימבוליות והמון אנרגיות טובות וחיוביות, זה הזמן וזו האבן הנכונה.

צרו עמנו קשר טלפוני ישירות, ונשמח להעניק לכם ייעוץ בכל הקשור לתכשיטי יהלומים או אבני חן, עיצוב ייחודי שישלב את אבן החן המושלמת בעבורכם, וכמובן הכוונה לפי התקציב המתאים לכם.

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.