אבן הולדת חודש ספטמבר – ספיר Sapphire

חזרה לבלוג

אבן חודש ספטמבר – ספיר Sapphire

אבן הלידה לחודש ספטמבר היא הספיר – אבן חן יקרה לבינה, נאמנות ואצילות. אבן חן זו מסייעת למקד את המחשבה, לעודד משמעת עצמית ולתעל כוחות למקומות הנכונים.

כשמדברים על ספיר – לרוב הכוונה לאבן בצבעה הכחול, אף על פי שהיא קיימת בכל צבעי הקשת (מלבד הצבע האדום, שתצורה זו של האבן סווגה כרובי).

אבן החן היפיפיה הזו מעניקה לילידי חודש ספטמבר מגוון מלא של אפשרויות כאשר הם בוחרים את גוון הצבע שהכי מאפיין אותם.

סקירה כללית:

על על פי שספיר בדרך כלל מתייחס לתצורתה הכחולה של אבן החן מהמינרל קורונדום, אבן מלכותית זו קיימת בכל צבעי הקשת. ניתן למצוא ספירים בכל צבע למעט אדום – תצורה אשר זכתה בסיווג כאבן חן בפני עצמה – "רובי".

יסודות נוספים כמו ברזל, טיטניום, כרומיום, נחושת ומגנזיום שנתגבשו יחד עם עם המינרל חסר הצבע קורונדום – הם שנותנים לו את הגוון הכחול, צהוב, סגול כתום או ירוק בהתאמה. ספירים בכל מצבע מלבד הכחול מכונים פנסי Fancy (בדיוק כמו יהלומים צבעוניים).

ספירים ורודים נמצאים על הקו הדק שבין ספיר לרובי. בארה"ב אבני חן אלו נדרשים לעמוד ברמת רוויית צבע מינימלית בכדי להיחשב כרובינים. ספירים בצבע כתום ורדרד המכונים padparadscha , מהמילה הסרי לנקית "פרח הלוטוס", ימכרו לעיתים במחיר גבוהה יותר מספירים כחולים מסויימים.

השם ספיר מגיע מהמילה הלטינית sapphirus  ומיוונית sappheiros  שמשמעותה "אבו כחולה", אם כי יתכן כי במקור שמות אלה התייחסו לאבני לאפיס. יש המאמינים כי מקור השם בהודית העתיקה sanipriya  שמשמעותה קרוב לשמש או יקר לשמש.

ספירים ניתן למצוא בהודו, בורמה, תאילנד, ויאטנם, סרי לנקה, סין, אוסטרליה, ברזיל, אפריקה וצפון אמריקה. מקור האבן משפיע על ערכה כשם שמשפיעים הצבע, הנקיון והמשקל.

הודות לקשיותו יוצאת הדופן, 9 בסולם הקשיות של מוה ומשני רק ליהלום, הספיר אינו בעל ערך בתכשיט בלבד, אלא גם בתעשיה, הכוללת מכשור מדעי, חלונות בעמידות גבוהה, שעונים ואלקטרוניקה.

הספיר מסמלת נאמנות, אצילות כנות והגינות. הספיר מסייעת למיקוד מחשבה, לעמידה במשמעת עצמית גבוה, וניתוב נכון של כוחותינו.

סגולות אנרגטיות:

" מחזקת חכמה, אינטלקט ויכולת חשיבה ומיקוד. מסייעת בחשיבה על פתרונות ויישומם. מחזרת החלטיות, יכולת הישרדות, אומץ והתמודדות תוך שמירה על מיקוד ואיזון. מסיעת לתקשורת בטוחה וזורמת תוך שיתוף אחרים ברעיונות ובדרך הפעולה. מעודדת הבעה עצמית ומשמעת עצמית.

ברובד הפיזי – מסייעת בחיזוק ראייה ובהקלת כאבי עיניים". (מקור- סוד הגביש, שני תודר)
רשימת אבן הולדת | אבני לידה | אבני מזל

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.