אבן הולדת חודש יולי – רובי

חזרה לבלוג

רובי (אודם) – Ruby

בין אם תרצו להפגין את אהבתכם למישהו שנולד בחודש יולי, ובין אם אתם חוגגים את יום הנישואין ה-15 או ה-40, אבן הרובי הוא המתנה המושלמת.

סקירה כללית

אחת מ-12 אבני החושן. האבן של שבט ראובן.

הרובי הוא התצורה האדומה של המינרל קורונדום. צבעו מוענק לו מהיסוד כרומיום . כל תצורת צבע אחרת של הקורונדום ברמת אבן חן נקראת ספיר. משמע – הצבע הוא שם המשחק כשמדובר באבנים המלכותיות הללו.

השם רובי מגיע מהמילה הלטינית Rubeos, שפירושה "אדום". בהודות העתיקה הרובי פורשה ל-Ratnaraj, שפירושה "מלך אבני החן". אבנים אלו נאצרו במהלך ההיסטוריה בגלל צבען וחיוניותן.

הכרומיום אשר מעניק לרובי את צבעה האדום, גורם גם לפלורסנטיות, מה שגורם לאבני הרובי לזהור כאילו בוקעת אש מתוכה. בצורה פרדוקסלית – הכרומיום הוא גם הגורם לנדירותה של הרובי, מכיוון שהוא גורם לסדקים ובקעים בגביש האבן. מעטות אבני הרובי שגדלות מספיק בכדי להתגבש לקריסטל ברמת אבן חן איכותית, וזה לעיתים מקפיץ את מחיר הרובי אף מעבר למחיר יהלום.

עמק מוגוק בבורמה הפיק במהלך ההיסטוריה את אבני הרובי האיכותיות ביותר, הידועות בצבען האדום עמוק כדם, עם גווני סגול. הרובי הבורמזי מכונים גם Pigeon's blood rubies – רובי דם יונה, בשל גווני הצבע השונה מרובינים המגיעות מאיזורים אחרים.

איזור מונג הסו במיאנמר החל להפיק רובינים בשנות ה-90 לאחר שנתגלה שטיפולים בחום משפרים משמעותית את רוויית הצבע של הרובי. רובינים נכרים גם בויאטנם, תאילנד, הודו, בחלקים מהמזרח התיכון, מזרח אפריקה ואף בארה"ב.

הרובי קשיח ועמיד, מדורג 9 בסולם הקשיות של מוה. היהלום הוא אבן החן הטבעית היחידה שחזקה ממנו.

חוזקה של הרובי והפלורסנטיות האדומה הופכים אותה לבעלת ערך ליישומים נוספים מעבר לתכשיטים. רובי טבעי וסינטטי משמשים בתעשיית ייצור השעונים, המכשור הרפואי והלייזר.

עקב צבעה האדום כדם, הרובי מזמן נקשר עם כח החיים וחיוניות הדם. קדמונים האמינו כי היא מעצימה אנרגיות, מעודדת ערנות, מעניקה אומץ ורווחה כלכלית, כמו גם אהבה.

סגולות אנרגטיות: (מקור- סוד הגיש, שני תודר)

"  מעניקה יציבות ועמידות ותחושה של כאן ועכשיו. מחזקת עצמה אישית, כריזה וזוהר פנימי. מעודדת שמירה על יציבות כלכלית וזוגיות. טובה לאסרטיביות ולקבלת החלטות. מעניקה תחושת כח ויכולת התמודדות במצבים מאתגרים. מחזקת משמעת עצמית, אגו ואומץ, וגורמת לאושר פנימי.

ברובד הפיזי – מחזקת את הגוף. מעניקה מרץ, אנרגיה וחיוניות. מקלה את ההתמודדות עם בעיות פיזיות. מעודדת ומסייעת בכניסה להריון גם במקרים של טיפולים ".

אצלנו בשקד כהן – מעצבי תכשיטי יהלומים, ניתן למצוא את אבני הרובי על שלל האיכויות, החל מסינטטיות ומחוממות וכלה ברובי בורמזי יקר מפז, עם צבע דם יונה המפורסם. באתר תוכלו למצוא טבעות רובי, עגילי רובי, תליוני רובי וכן צמידי רובינים מהממים. למען האמת – כל תכשיט שתראו אצלנו באתר ניתן לשלב עם רובינים במקום או בנוסף ליהלומים. בקטלוג המוצרים שלנו תוכלו למצוא מספר תכשיטים שמלכתחילה ייעדנו אותם לרובי, כך שבנוסף לתמונות התכשיט תוכלו לצפות גם בוידאו ולהתרשם. אז אם אתם רוצים להעניק מתנה עם המון תוכן, סימבוליות והמון אנרגיות טובות וחיוביות, זה הזמן וזו האבן הנכונה.

צרו עימנו קשר טלפוני ישירות, ונשמח להעניק לכם ייעוץ בכל הקשור לתכשיטי יהלומים או אבני חן, עיצוב ייחודי שישלב את אבן החן המושלמת בעבורכם, וכמובן הכוונה לפי התקציב המתאים לכם.

 

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.