מעבדות ומכונים גמולוגים מומלצים

חזרה לבלוג

מעבדות ומכונים גמולוגים מומלצים

בישראל ובעולם כולו מספר רב מאוד של מעבדות ומכונים גמולוגים. למכונים גמולוגים מסויימים התמחויות שייחודיות בעיקר להם, ומכונים אחרים מהווים אוטוריטה ואבן דרך בתחום הדירוג הגמולוגי.

מעבדות ומכונים גמולוגים שונים נבדלים אחד מהשני בציוד הגמולוגי העומד לרשותם, וככל שהמכון גדול יותר ובעל שם, כך הציוד העומד לרשותו יהיה מגוון ומקצועי יותר. מכשור גמולוגי לבדיקה באם יהלום הינו טבעי או סינטטי הינו יקר ביותר, ואינו מנת חלקו של כל מכון. כמו כן – נבדלים המכונים גם בדירוג היתר שהם מציעים. כל אחד והיוקרה שהוא מנסה להיצמד אליה.

לפניכם רשימה של מעבדות ומכונים גמולוגים המומלצות על ידינו, ורמת הדירוג שלהן. נמליץ לכם שלא לרכוש יהלום או תכשיט המגיע עם תיעוד גמולוגי ממעבדה שלא ברשימה, כי רוב הסיכוי שלא  יהיה קשר בין הכתוב בתעודה למציאות הכואבת.

  1. GIA – המכון הגמולוגי האמריקאי. המעבדה הגמולוגית המחמירה בעולם המהווה אוטוריטה בתחום דירוג היהלומים. זהו המכון הגמולוגי הגדול בעולם ובעל סניפים רבים בעולם כולו וגם בישראל. המכון משקיע ממון רב במחקר, בייצור כלים גמולוגים לאבחון מדוקדק של יהלומים, ומעביר קורסים במגוון מקצועות הגמולוגיה של יהלומים ואבני חן. לפני מספר שנים הרחיב את פעילותו ופתח סניף בבורסת היהלומים ברמת גן.

רמת דירוג יתר: לרוב לא מתבצע דירוג יתר כלל.

  1. IGI – המכון הגמולוגי הבינלאומי. מעבדה גמולוגית בעלת סניפים רבים בכל העולם וגם בישראל. המעבדה מציעה שירותי תיעוד גמולוגי, הערכת תכשיטים, תיעוד אבני חן וכן בית ספר ללימוד מקצועות הגמולוגיה של היהלומים ואבני החן.

רמת דירוג יתר: רמה אחת מעל הסטנדרט המקובל ע"י הGIA.

  1. HRD – מכון גמולוגי בלגי אשר ממוקם באנטוורפן, ולו סניפים בעולם כולו וגם ברמת גן. המעבדה מציעה שירותי תיעוד גמולוגי של יהלומים, הערכת תכשיטים וכן בית ספר ללימודי המקצוע. למכון גם חטיבת מחקר העוסקת גם בפיתוח כלים גמולוגים לאבחון יהלומים.

רמת דירוג יתר: רמה אחת מעל הסטנדרט המקובל ע"י הGIA.

  1. GRS – מעבדת מחקר שוויצרית. עוסקת בעיקר באבחון גמולוגי מעמיק ומקצועי של אבני חן בלבד. לרוב העוסקים בענף – מעבדה זו מהווה אוטוריטה בתחום אבני החן. זמן האבחון הוא רב מאוד, והמחיר יקר מאוד, על כן – על פי רוב אבן חן שצמודה לה תעודה גמולוגית מהמעבדה הנ"ל, הינה אבן חן יקרה עד מאוד, ובמקרים מסויימים יקרה אף מיהלום באותו הגודל.

רמת דירוג יתר: לרוב לא מתבצע דירוג יתר כלל.

מעבדות גמולוגיות בישראל

בישראל קיימים לא מעט מעבדות גמולוגיות. חלקן קיקיוניות לגמרי ומהוות "מכוני מדבקה" אשר לא עושות מעבר להדפסת נייר ועליו נתונים, אשר ברוב המקרים נתבקשו מראש ע"י מבקש התעודה. חלקן חנויות תכשיטים שמנפיקות תעודות לעצמן, ומספר בודד של מעבדות גמולוגיות, אשר הינן מעבדות מוכרות ומוסמכות ע"י המפקח על היהלומים ובעלות רשיון לעסוק בתחום. יש להדגיש כי כל המעבדות הגמולוגיות הישראליות מדרגות דירוג יתר, חלקן יותר וחלקן פחות.

הרוב המכריע של התכשיטים הנמכרים בישראל לא נמכרים עם תעודה גמולוגית ממכון כלשהו ברשימה למעלה, אלא תעודה ממכון גמולוגי ישראלי במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב – תעודה שהתכשיטן עצמו כתב.

אמליץ לכם לרכוש תכשיט הנושא תעודה גמולוגית או תעודת הערכה של המעבדה המחמירה מבין המעבדות הישראליות:

CGL – המכון הגמולוגי האירופאי המוסמך. מעבדה גמולוגית ישראלית בינלאומית, מוסמכת ומפוקחת, אשר לה סניפים נוספים בעולם. המעבדה מספקת שירותי אבחון גמולוגי ליהלומים ואבני חן, כמו גם הערכת מחיר לתכשיטים. בנוסף – מפעילה את בית ספר ללימודי גמולוגיה הוותיק בישראל.

רמת דירוג יתר: רמה אחת עד 3 רמות מעל הסטנדרט המקובל ע"י הGIA.

כל האמור לעיל נרשם על מנת לתת לכם מושג כללי על נושא דירוג היהלומים במעבדות השונות.
אנו שואפים לתת לכם את רוב המידע הנחוץ לכם על מנת שתוכלו לקבל תמורה אמיתית לכספכם בבואכם לקנות תכשיט יהלומים. כמובן שאנו נמצאים כאן לשירותכם בכל שאלה, ונשמח להיות לכם לעזר ולייעוץ, ולא משנה היכן תחליטו לקנות.

 

קישורים לאתרי המעבדות:

GIA  – https://www.gia.edu/

GRS – http://gemresearch.ch/

IGI – http://www.igiworldwide.com/

HRD – http://www.hrdantwerp.com/en/home

CGL- http://www.cgl-labs.com/

שתפו

חזרה לבלוג
הפריט התווסף לעגלת הקניות שלך:

חכו! לא מצאתם מה שחיפשתם? תנו לנו לעזור לכם.

שיחת ייעוץ והכוונה טלפונית אישית עם אחד מאיתנו בדרך אליכם.